Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQP03TN27NJ02D
LQP03TN27NJ02D
LQP03TN27NJ02D Murata Electronics
JELF243C-0015.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 27NH 140MA 2.3 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.3Ohm Max
Q @ Freq: 12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 2GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric)
Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm)
Inductance: 27 nH
Current Rating (Amps): 140 mA
auf Bestellung 30000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQP03TN27NJ02D Murata Electronics
Description: FIXED IND 27NH 140MA 2.3 OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.3Ohm Max, Q @ Freq: 12 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 2GHz, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 500 MHz, Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric), Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm), Inductance: 27 nH, Current Rating (Amps): 140 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQP03TN27NJ02D LQP03TN27NJ02D Hersteller : Murata lqp03tn27nj02.pdf Inductor RF Chip Unshielded Thick Film 0.027uH 5% 500MHz 12Q-Factor 0.14A 2.3Ohm DCR 0201 T/R
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5556
LQP03TN27NJ02D LQP03TN27NJ02D Hersteller : Murata Electronics JELF243C_0015-1623907.pdf RF Inductors - SMD 27 NH 5%
Mindestbestellmenge: 18
LQP03TN27NJ02D LQP03TN27NJ02D Hersteller : Murata Electronics JELF243C-0015.pdf Description: FIXED IND 27NH 140MA 2.3 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thick Film
Q @ Freq: 12 @ 500MHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance: 27 nH
Current Rating (Amps): 140 mA
Mindestbestellmenge: 112
Produkt ist nicht verfügbar
LQP03TN27NJ02D LQP03TN27NJ02D Hersteller : MURATA JELF243C-0015.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: film; SMD; 0201; 27nH; 140mA; R: 2.3Ω; ±5%; LQP; 180mm
Type of inductor: film
Mounting: SMD
Case - inch: 0201
Case - mm: 0603
Inductance: 27nH
Operating current: 0.14A
Resistance: 2.3Ω
Tolerance: ±5%
Resonant frequency: 2GHz
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm