Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQW18ANR33J8ZD
LQW18ANR33J8ZD
LQW18ANR33J8ZD Murata Electronics
JELF243A-9133.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 330NH 190MA 3.84OHM SM
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.065" L x 0.039" W (1.65mm x 0.99mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 3.84Ohm Max
Q @ Freq: 25 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 1.1GHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 330 nH
Current Rating (Amps): 190 mA
auf Bestellung 3830 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 59
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQW18ANR33J8ZD Murata Electronics
Description: FIXED IND 330NH 190MA 3.84OHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.065" L x 0.039" W (1.65mm x 0.99mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 3.84Ohm Max, Q @ Freq: 25 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 1.1GHz, Ratings: AEC-Q200, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 330 nH, Current Rating (Amps): 190 mA.
Weitere Produktangebote LQW18ANR33J8ZD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQW18ANR33J8ZD LQW18ANR33J8ZD Hersteller : Murata Electronics JELF243A_0102-961440.pdf Fixed Inductors 0603 360nH 5% 190mA 3.98ohms 1050MHz
auf Bestellung 4432 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
LQW18ANR33J8ZD LQW18ANR33J8ZD Hersteller : Murata Electronics JELF243A-9133.pdf Description: FIXED IND 330NH 190MA 3.84OHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 25 @ 100MHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance: 330 nH
Current Rating (Amps): 190 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LQW18ANR33J8ZD LQW18ANR33J8ZD Hersteller : MURATA JELF243A-9133.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 0603; 330nH; 190mA; R: 3.84Ω; ±5%; LQW; 180mm
Operating temperature: -55...125°C
Operating current: 0.19A
Roll diameter max.: 180mm
Tolerance: ±5%
Q factor: 25
Case - inch: 0603
Resonant frequency: 1.1GHz
Case - mm: 1608
Manufacturer series: LQW
Mounting: SMD
Type of inductor: wire
Inductance: 0.33µH
Resistance: 3.84Ω