Produkte > MURATA ELECTRONICS > LQW18AS1N2J00D
LQW18AS1N2J00D
LQW18AS1N2J00D Murata Electronics
JELF243A-0111.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 0.8NH 1400MA 0603 5%
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 20mOhm Max
Q @ Freq: 35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 16GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 1.2 nH
Current Rating (Amps): 1.4 A
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQW18AS1N2J00D Murata Electronics
Description: FIXED IND 0.8NH 1400MA 0603 5%, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 20mOhm Max, Q @ Freq: 35 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 16GHz, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 1.2 nH, Current Rating (Amps): 1.4 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQW18AS1N2J00D LQW18AS1N2J00D Hersteller : Murata Electronics JELF243A-0111.pdf Description: FIXED IND 0.8NH 1400MA 0603 5%
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Q @ Freq: 35 @ 250MHz
Material - Core: Non-Magnetic
Supplier Device Package: 0603
Inductance: 1.2 nH
Current Rating (Amps): 1.4 A
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 112
LQW18AS1N2J00D LQW18AS1N2J00D Hersteller : MURATA JELF243A-0111.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 0603; 1.2nH; 1400mA; R: 0.02Ω; ±5%; LQW; 180mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Inductance: 1.2nH
Operating current: 1.4A
Resistance: 20mΩ
Tolerance: ±5%
Manufacturer series: LQW
Resonant frequency: 16GHz
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C