Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > LRC0201BS5N1GV001T
LRC0201BS5N1GV001T
LRC0201BS5N1GV001T Johanson Technology Inc.
RF Ceramic Chip Inductors Rev 2008.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 5.1NH 300MA 550MOHM SM
Tolerance: ±0.3nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 550mOhm Max
Q @ Freq: 5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 5.7GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric)
Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm)
Part Status: Active
Inductance: 5.1 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LRC0201BS5N1GV001T Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 5.1NH 300MA 550MOHM SM, Tolerance: ±0.3nH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 550mOhm Max, Q @ Freq: 5 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 5.7GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric), Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm), Part Status: Active, Inductance: 5.1 nH, Current Rating (Amps): 300 mA.
Weitere Produktangebote LRC0201BS5N1GV001T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LRC0201BS5N1GV001T LRC0201BS5N1GV001T Hersteller : Johanson Technology Inc. RF Ceramic Chip Inductors Rev 2008.pdf Description: FIXED IND 5.1NH 300MA 550MOHM SM
Tolerance: ±0.3nH
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 5 @ 100MHz
Material - Core: Ceramic
Part Status: Active
Inductance: 5.1 nH
Current Rating (Amps): 300 mA