Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > LRC0402CJ6N8GV001T
LRC0402CJ6N8GV001T
LRC0402CJ6N8GV001T Johanson Technology Inc.
jti-cat-rf-ind_HP0cWdS.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 6.8NH 250MA 320 MOHM
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 320mOhm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 5GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 nH
Current Rating (Amps): 250 mA
auf Bestellung 265000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LRC0402CJ6N8GV001T Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 6.8NH 250MA 320 MOHM, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 320mOhm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 5GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric), Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 nH, Current Rating (Amps): 250 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LRC0402CJ6N8GV001T LRC0402CJ6N8GV001T Hersteller : Johanson Technology Inc. jti-cat-rf-ind_HP0cWdS.pdf Description: FIXED IND 6.8NH 250MA 320 MOHM
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Material - Core: Ceramic
Part Status: Active
Inductance: 6.8 nH
Current Rating (Amps): 250 mA