Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > LRW0805WG27NGG001E
LRW0805WG27NGG001E
LRW0805WG27NGG001E Johanson Technology Inc.
wirewound-inductors-datasheet_bnvIof1.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 27NH 600MA 120 MOHM
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 120mOhm Max
Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 2.6GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 27 nH
Current Rating (Amps): 600 mA
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LRW0805WG27NGG001E Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 27NH 600MA 120 MOHM, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 120mOhm Max, Q @ Freq: 60 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 2.6GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric), Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm), Part Status: Active, Inductance: 27 nH, Current Rating (Amps): 600 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LRW0805WG27NGG001E LRW0805WG27NGG001E Hersteller : Johanson Technology Inc. wirewound-inductors-datasheet_bnvIof1.pdf Description: FIXED IND 27NH 600MA 120 MOHM
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Material - Core: Ceramic
Part Status: Active
Inductance: 27 nH
Current Rating (Amps): 600 mA