Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT1021CIN8-10#PBF
LT1021CIN8-10#PBF
LT1021CIN8-10#PBF Analog Devices Inc.
1021fc.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF PRECISION 10V 8DIP
Tolerance: ±0.05%
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Temperature Coefficient: 20ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 11.5V ~ 40V
Reference Type: Series, Shunt, Buried Zener
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Supply: 2mA
Supplier Device Package: 8-PDIP
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 3µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 2.2µVrms
Part Status: Active
Current - Cathode: 1.7 mA
Current - Output: 10 mA
auf Bestellung 44 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1021CIN8-10#PBF Analog Devices Inc.
Description: IC VREF PRECISION 10V 8DIP, Tolerance: ±0.05%, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Temperature Coefficient: 20ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 11.5V ~ 40V, Reference Type: Series, Shunt, Buried Zener, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Current - Supply: 2mA, Supplier Device Package: 8-PDIP, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 3µVp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 2.2µVrms, Part Status: Active, Current - Cathode: 1.7 mA, Current - Output: 10 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 45 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LT1021CIN8-10#PBF LT1021CIN8-10#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1021fc.pdf V-Ref Precision 10V 10mA 8-Pin PDIP N Tube