Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1085CM-3.6#TRPBF
LT1085CM-3.6#TRPBF
LT1085CM-3.6#TRPBF Analog Devices, Inc.
513downloaddocument.donavidh0c1c1003c1040c1055p1278d2603.donavidh0c1.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 3.6V 3A 4-Pin(3+Tab) DDPAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1085CM-3.6#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.6V 3A DDPAK-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DDPAK-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V, Part Status: Active, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 3A, Protection Features: Over Temperature.
Weitere Produktangebote LT1085CM-3.6#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1085CM-3.6#TRPBF LT1085CM-3.6#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1083ffe.pdf Description: IC REG LINEAR 3.6V 3A DDPAK-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DDPAK-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V
Part Status: Active
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 3A
Protection Features: Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
LT1085CM-3.6#TRPBF LT1085CM-3.6#TRPBF Hersteller : Analog Devices 3944393646363046313646334333323535453838343532313131344439463545.pdf LDO Voltage Regulators 3A, 5A, 7.5A L Drop Pos Fixed Regs