Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1085CT-3.6#PBF
LT1085CT-3.6#PBF
LT1085CT-3.6#PBF Analog Devices, Inc.
513downloaddocument.donavidh0c1c1003c1040c1055p1278d2603.donavidh0c1.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 3.6V 3A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1085CT-3.6#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.6V 3A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Supplier Device Package: TO-220-3, Part Status: Active, Output Type: Fixed, Current - Output: 3A, Operating Temperature: 0°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 3A, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit.
Weitere Produktangebote LT1085CT-3.6#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1085CT-3.6#PBF Hersteller : Linear Technology LT1083-LT1084-LT1085.pdf 3.6V 3A TO-220 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
LT1085CT-3.6#PBF LT1085CT-3.6#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1083ffe.pdf Description: IC REG LINEAR 3.6V 3A TO220-3
Output Type: Fixed
Current - Output: 3A
Operating Temperature: 0°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 3A
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
LT1085CT-3.6#PBF LT1085CT-3.6#PBF Hersteller : Analog Devices 3944393646363046313646334333323535453838343532313131344439463545.pdf LDO Voltage Regulators 3A, 5A, 7.5A L Drop Pos Fixed Regs