Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT1085IT-12#PBF
LT1085IT-12#PBF
LT1085IT-12#PBF Analog Devices Inc.
1083ffe.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 12V 3A TO220-3
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 25V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V
Part Status: Active
PSRR: 60dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 3A
Protection Features: Over Temperature
auf Bestellung 102 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1085IT-12#PBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 12V 3A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 25V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 12V, Part Status: Active, PSRR: 60dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 3A, Protection Features: Over Temperature.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1085IT-12#PBF LT1085IT-12#PBF Hersteller : Analog Devices 3944393646363046313646334333323535453838343532313131344439463545.pdf LDO Voltage Regulators 3A, 5A, 7.5A L Drop Pos Fixed Regs
auf Bestellung 75 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LT1085IT-12#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1083ffd.pdf LDO Regulator Pos 12V 3A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube