Produkte > ANALOG DEVICES > LT1086CM-3.6#PBF
LT1086CM-3.6#PBF
LT1086CM-3.6#PBF Analog Devices
1086ffs.pdf
Hersteller: Analog Devices
LDO Voltage Regulators 1.5A L Drop Pos Regs Adj & Fixed 2.85V,
auf Bestellung 63 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1086CM-3.6#PBF Analog Devices
Description: IC REG LINEAR 3.6V 1.5A DDPAK-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DDPAK-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V, Part Status: Active, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1086CM-3.6#PBF LT1086CM-3.6#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. lt1086.pdf Description: IC REG LINEAR 3.6V 1.5A DDPAK-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DDPAK-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V
Part Status: Active
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
auf Bestellung 88 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
LT1086CM-3.6#PBF LT1086CM-3.6#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. lt1086.pdf LDO Regulator Pos 3.6V 1.5A 4-Pin(3+Tab) DDPAK Tube