Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1086CM-3.6#TRPBF
LT1086CM-3.6#TRPBF
LT1086CM-3.6#TRPBF Analog Devices, Inc.
lt1086.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 3.6V 1.5A 4-Pin(3+Tab) DDPAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1086CM-3.6#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.6V 1.5A DDPAK-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DDPAK-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V, Part Status: Active, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote LT1086CM-3.6#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1086CM-3.6#TRPBF LT1086CM-3.6#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. lt1086.pdf Description: IC REG LINEAR 3.6V 1.5A DDPAK-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DDPAK-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V
Part Status: Active
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
LT1086CM-3.6#TRPBF LT1086CM-3.6#TRPBF Hersteller : Analog Devices 1086ffs.pdf LDO Voltage Regulators 1.5A L Drop Pos Regs Adj & Fixed 2.85V,