Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1086CT-2.85#PBF
LT1086CT-2.85#PBF Analog Devices, Inc.
lt1086.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.85V 1.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1086CT-2.85#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.85V 1.5A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 18V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote LT1086CT-2.85#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1086CT-2.85#PBF LT1086CT-2.85#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. lt1086.pdf Description: IC REG LINEAR 2.85V 1.5A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 18V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
LT1086CT-2.85#PBF LT1086CT-2.85#PBF Hersteller : Analog Devices 1086ffs.pdf LDO Voltage Regulators 1.5A L Drop Pos Regs Adj & Fixed 2.85V,