Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1108CN8-12#PBF
LT1108CN8-12#PBF
LT1108CN8-12#PBF Analog Devices, Inc.
lt1108.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 2V to 30V Non-Inv/Inv/Step Up/Step Down Single-Out 12V 0.4A 8-Pin PDIP N Tube
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1108CN8-12#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BUCK BST 12V 1.5A 8DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Step-Down, Current - Output: 1.5A (Switch), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Output Configuration: Positive or Negative, Frequency - Switching: 19kHz, Voltage - Input (Max): 30V, Topology: Buck, Boost, Supplier Device Package: 8-PDIP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 2V, Voltage - Output (Min/Fixed): 12V, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote LT1108CN8-12#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1108CN8-12#PBF LT1108CN8-12#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. lt1108.pdf Description: IC REG BUCK BST 12V 1.5A 8DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up, Step-Down
Current - Output: 1.5A (Switch)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Output Configuration: Positive or Negative
Frequency - Switching: 19kHz
Voltage - Input (Max): 30V
Topology: Buck, Boost
Supplier Device Package: 8-PDIP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 2V
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
LT1108CN8-12#PBF LT1108CN8-12#PBF Hersteller : Analog Devices lt1108-1605328.pdf Switching Voltage Regulators uP DC/DC Conv Adj & Fixed 5V, 12V