Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1109ACS8-12#TRPBF
LT1109ACS8-12#TRPBF
LT1109ACS8-12#TRPBF Analog Devices, Inc.
1109afs.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 2V to 9V Step Up Single-Out 12V 2W 8-Pin SOIC N T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1109ACS8-12#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BOOST 12V 2A 8SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 2A (Switch), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 120kHz, Voltage - Input (Max): 9V, Topology: Boost, Supplier Device Package: 8-SO, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 2V, Voltage - Output (Min/Fixed): 12V.
Weitere Produktangebote LT1109ACS8-12#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1109ACS8-12#TRPBF LT1109ACS8-12#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1109afs.pdf Description: IC REG BOOST 12V 2A 8SO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 2A (Switch)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 120kHz
Voltage - Input (Max): 9V
Topology: Boost
Supplier Device Package: 8-SO
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 2V
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V