Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1109CS8-12#TRPBF
LT1109CS8-12#TRPBF
LT1109CS8-12#TRPBF Analog Devices, Inc.
lt1109.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 3V to 20V Step Up Single-Out 12V 8-Pin SOIC N T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1109CS8-12#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BOOST 12V 1.2A 8SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 1.2A (Switch), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 120kHz, Voltage - Input (Max): 20V, Topology: Boost, Supplier Device Package: 8-SO, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 12V, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote LT1109CS8-12#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1109CS8-12#TRPBF LT1109CS8-12#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. lt1109.pdf Description: IC REG BOOST 12V 1.2A 8SO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 1.2A (Switch)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 120kHz
Voltage - Input (Max): 20V
Topology: Boost
Supplier Device Package: 8-SO
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
LT1109CS8-12#TRPBF LT1109CS8-12#TRPBF Hersteller : Analog Devices lt1109.pdf Switching Voltage Regulators uP L Cost DC/DC Conv Adj & Fixed 5V, 12V