Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT1109CZ-12#PBF
LT1109CZ-12#PBF
LT1109CZ-12#PBF Analog Devices Inc.
lt1109.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG BOOST 12V 1.2A TO92-3
Packaging: Bag
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 1.2A (Switch)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 120kHz
Voltage - Input (Max): 20V
Topology: Boost
Supplier Device Package: TO-92-3
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V
auf Bestellung 173 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1109CZ-12#PBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG BOOST 12V 1.2A TO92-3, Packaging: Bag, Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA), Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 1.2A (Switch), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 120kHz, Voltage - Input (Max): 20V, Topology: Boost, Supplier Device Package: TO-92-3, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 12V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1109CZ-12#PBF LT1109CZ-12#PBF Hersteller : Analog Devices lt1109.pdf Switching Voltage Regulators uP L Cost DC/DC Conv Adj & Fixed 5V, 12V
auf Bestellung 130 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LT1109CZ-12#PBF LT1109CZ-12#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. lt1109.pdf Conv DC-DC 3V to Step Up Single-Out 12V 3-Pin TO-92 Tray
auf Bestellung 4 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Description: PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷5VDC; Uout: 12VDC; 400mA; TO92; THT
Type of integrated circuit: PMIC
Kind of integrated circuit: DC/DC converter
Input voltage: 3...5V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 0.4A
Case: TO92
Mounting: THT
Frequency: 120kHz