Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1110CS8-12#TRPBF
LT1110CS8-12#TRPBF
LT1110CS8-12#TRPBF Analog Devices, Inc.
lt1110.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 1V to 30V Non-Inv/Inv/Step Up/Step Down Single-Out 12V 8-Pin SOIC N T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1110CS8-12#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BUCK BST 12V 1.5A 8SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Step-Down, Current - Output: 1.5A (Switch), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 70kHz, Voltage - Input (Max): 30V, Topology: Buck, Boost, Supplier Device Package: 8-SO, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 1V, Voltage - Output (Min/Fixed): 12V, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote LT1110CS8-12#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1110CS8-12#TRPBF LT1110CS8-12#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. lt1110.pdf Description: IC REG BUCK BST 12V 1.5A 8SO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up, Step-Down
Current - Output: 1.5A (Switch)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 70kHz
Voltage - Input (Max): 30V
Topology: Buck, Boost
Supplier Device Package: 8-SO
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 1V
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
LT1110CS8-12#TRPBF LT1110CS8-12#TRPBF Hersteller : Analog Devices lt1110.pdf Switching Voltage Regulators uP DC-DC Conv Adj & Fixed 5V, 12V