Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1117CM-2.85#TRPBF
LT1117CM-2.85#TRPBF
LT1117CM-2.85#TRPBF Analog Devices, Inc.
downloaddocument.donavidh0c1c1003c1040c1055p1367d2946.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.85V 0.8A 4-Pin(3+Tab) DDPAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1117CM-2.85#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN 2.85V 800MA DDPAK-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DDPAK-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V, Part Status: Active, PSRR: 75dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 800mA, Protection Features: Over Temperature.
Weitere Produktangebote LT1117CM-2.85#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1117CM-2.85#TRPBF LT1117CM-2.85#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1117fd.pdf Description: IC REG LIN 2.85V 800MA DDPAK-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DDPAK-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
Part Status: Active
PSRR: 75dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 800mA
Protection Features: Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
LT1117CM-2.85#TRPBF LT1117CM-2.85#TRPBF Hersteller : Analog Devices 1117fd.pdf LDO Voltage Regulators 800mA L Drop Pos Regs Adj & Fixed 2.85V,