Produkte > ANALOG DEVICES > LT1117IST-2.85#PBF
LT1117IST-2.85#PBF
LT1117IST-2.85#PBF Analog Devices
1117fd.pdf
Hersteller: Analog Devices
LDO Voltage Regulators 800mA L Drop Pos Regs Adj & Fixed 2.85V,
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1117IST-2.85#PBF Analog Devices
Description: IC REG LIN 2.85V 800MA SOT-223-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V, Part Status: Active, PSRR: 75dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA, Protection Features: Over Temperature.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1117IST-2.85#PBF LT1117IST-2.85#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1117fd.pdf Description: IC REG LIN 2.85V 800MA SOT-223-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
Part Status: Active
PSRR: 75dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA
Protection Features: Over Temperature
auf Bestellung 157 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
LT1117IST-2.85#PBF LT1117IST-2.85#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. downloaddocument.donavidh0c1c1003c1040c1055p1367d2946.pdf LDO Regulator Pos 2.85V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 Tube