Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1118CST-2.5#TRPBF
LT1118CST-2.5#TRPBF
LT1118CST-2.5#TRPBF Analog Devices, Inc.
1118fc.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.5V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1118CST-2.5#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN 2.5V 800MA SOT-223-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 80dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote LT1118CST-2.5#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1118CST-2.5#TRPBF LT1118CST-2.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1118fd.pdf Description: IC REG LIN 2.5V 800MA SOT-223-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 80dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
LT1118CST-2.5#TRPBF LT1118CST-2.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices 1118fd.pdf LDO Voltage Regulators L IQ, L Drop, 800mA, Source & Sink Regs