Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1121CZ-3.3#TRPBF
LT1121CZ-3.3#TRPBF
LT1121CZ-3.3#TRPBF Analog Devices, Inc.
1121ff.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 3.3V 0.15A 3-Pin TO-92 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1121CZ-3.3#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 150MA TO92-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 50 µA, Voltage - Input (Max): 30V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-92-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, PSRR: 58dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 150mA, Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 14 mA.
Weitere Produktangebote LT1121CZ-3.3#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1121CZ-3.3#TRPBF LT1121CZ-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1121fg.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 150MA TO92-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 50 µA
Voltage - Input (Max): 30V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-92-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
PSRR: 58dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 150mA
Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 14 mA