Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1129CT-3.3#06PBF
LT1129CT-3.3#06PBF
LT1129CT-3.3#06PBF Analog Devices, Inc.
112935ff.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 3.3V 0.7A 5-Pin(5+Tab) TO-220 Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1129CT-3.3#06PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN 3.3V 700MA TO220-5, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 700mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 70 µA, Voltage - Input (Max): 30V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220-5 Flow 6, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 64dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 700mA, Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 90 mA.
Weitere Produktangebote LT1129CT-3.3#06PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1129CT-3.3#06PBF LT1129CT-3.3#06PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 112935ff.pdf Description: IC REG LIN 3.3V 700MA TO220-5
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 700mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 70 µA
Voltage - Input (Max): 30V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-5 Flow 6
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 64dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 700mA
Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 90 mA