Produkte > ANALOG DEVICES > LT1173CN8-12#PBF
LT1173CN8-12#PBF
LT1173CN8-12#PBF Analog Devices
lt1173.pdf
Hersteller: Analog Devices
Switching Voltage Regulators uP DC/DC Conv Adj & Fixed 5V, 12V
auf Bestellung 161 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1173CN8-12#PBF Analog Devices
Description: IC REG BUCK BOOST 12V 1.5A 8PDIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Step-Down, Current - Output: 1.5A (Switch), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Output Configuration: Positive or Negative, Frequency - Switching: 23kHz, Voltage - Input (Max): 30V, Topology: Buck, Boost, Supplier Device Package: 8-PDIP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 2V, Voltage - Output (Min/Fixed): 12V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1173CN8-12#PBF LT1173CN8-12#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. lt1173.pdf Description: IC REG BUCK BOOST 12V 1.5A 8PDIP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up, Step-Down
Current - Output: 1.5A (Switch)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Output Configuration: Positive or Negative
Frequency - Switching: 23kHz
Voltage - Input (Max): 30V
Topology: Buck, Boost
Supplier Device Package: 8-PDIP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 2V
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V
Part Status: Active
auf Bestellung 133 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
LT1173CN8-12#PBF LT1173CN8-12#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. lt1173.pdf Conv DC-DC 2V to 30V Non-Inv/Inv/Step Up/Step Down Single-Out 12V 0.4A 8-Pin PDIP N Tube