Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT1236ACS8-10#TRPBF
LT1236ACS8-10#TRPBF
LT1236ACS8-10#TRPBF Analog Devices Inc.
lt1236.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF PRECISION 0.05% 8SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.05%
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Temperature Coefficient: 5ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 11.5V ~ 40V
Reference Type: Series, Shunt, Buried Zener
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Current - Supply: 2mA
Supplier Device Package: 8-SO
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 6µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 3.5µVrms
Part Status: Active
Current - Cathode: 1.7 mA
Current - Output: 10 mA
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1236ACS8-10#TRPBF Analog Devices Inc.
Description: IC VREF PRECISION 0.05% 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.05%, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Temperature Coefficient: 5ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 11.5V ~ 40V, Reference Type: Series, Shunt, Buried Zener, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Current - Supply: 2mA, Supplier Device Package: 8-SO, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 6µVp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 3.5µVrms, Part Status: Active, Current - Cathode: 1.7 mA, Current - Output: 10 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.05%
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 11.5V ~ 40V
Current - Supply: 2mA
Supplier Device Package: 8-SO
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 6µVp-p
Part Status: Active
Current - Cathode: 1.7 mA
Current - Output: 10 mA
auf Bestellung 4706 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
LT1236ACS8-10#TRPBF LT1236ACS8-10#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. lt1236.pdf V-Ref Precision 10V 10mA 8-Pin SOIC N T/R
Produkt ist nicht verfügbar