Produkte > ANALOG DEVICES > LT1236AIN8-10#PBF
LT1236AIN8-10#PBF
LT1236AIN8-10#PBF Analog Devices
lt1236-1605335.pdf
Hersteller: Analog Devices
Voltage References Prec Ref
auf Bestellung 115 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1236AIN8-10#PBF Analog Devices
Description: IC VREF SERIES 0.05% 8DIP, Packaging: Tube, Tolerance: ±0.05%, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Temperature Coefficient: 5ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 11.5V ~ 40V, Reference Type: Series, Shunt, Buried Zener, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Current - Supply: 2mA, Supplier Device Package: 8-PDIP, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 6µVp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 3.5µVrms, Part Status: Active, Current - Cathode: 1.7 mA, Current - Output: 10 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Tolerance: ±0.05%
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Temperature Coefficient: 5ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 11.5V ~ 40V
Reference Type: Series, Shunt, Buried Zener
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Supply: 2mA
Supplier Device Package: 8-PDIP
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 6µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 3.5µVrms
Part Status: Active
Current - Cathode: 1.7 mA
Current - Output: 10 mA
auf Bestellung 48 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
LT1236AIN8-10#PBF LT1236AIN8-10#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. lt1236.pdf V-Ref Precision 10V 10mA 8-Pin PDIP N Tube