Produkte > ANALOG DEVICES > LT1300CN8#PBF
LT1300CN8#PBF
LT1300CN8#PBF Analog Devices
lt1300.pdf
Hersteller: Analog Devices
Switching Voltage Regulators uP Hi Eff 3.3/5V Boost DC/DC Conv
auf Bestellung 189 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1300CN8#PBF Analog Devices
Description: IC REG BUCK BST PROG 220MA 8PDIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Programmable, Mounting Type: Through Hole, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Step-Up/Step-Down, Current - Output: 220mA, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 155kHz, Voltage - Input (Max): 10V, Topology: Boost, Buck-Boost, Supplier Device Package: 8-PDIP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 1.8V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, 5V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1300CN8#PBF LT1300CN8#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. lt1300.pdf Description: IC REG BUCK BST PROG 220MA 8PDIP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: Programmable
Mounting Type: Through Hole
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up, Step-Up/Step-Down
Current - Output: 220mA
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 155kHz
Voltage - Input (Max): 10V
Topology: Boost, Buck-Boost
Supplier Device Package: 8-PDIP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 1.8V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, 5V