Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT1460ACN8-2.5#PBF
LT1460ACN8-2.5#PBF
LT1460ACN8-2.5#PBF Analog Devices Inc.
1460fc.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 0.075% 8DIP
Packaging: Tube
Tolerance: ±0.075%
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Temperature Coefficient: 10ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 3.4V ~ 20V
Reference Type: Series
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Current - Supply: 165µA
Supplier Device Package: 8-PDIP
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 10µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 10µVrms
Current - Output: 40 mA
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1460ACN8-2.5#PBF Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 0.075% 8DIP, Packaging: Tube, Tolerance: ±0.075%, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Temperature Coefficient: 10ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 3.4V ~ 20V, Reference Type: Series, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Current - Supply: 165µA, Supplier Device Package: 8-PDIP, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 10µVp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 10µVrms, Current - Output: 40 mA.
Weitere Produktangebote LT1460ACN8-2.5#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1460ACN8-2.5#PBF LT1460ACN8-2.5#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1460f11.pdf V-Ref Precision 2.5V 20mA 8-Pin PDIP N Tube