Produkte > ANALOG DEVICES > LT1460DCN8-10#PBF
LT1460DCN8-10#PBF
LT1460DCN8-10#PBF Analog Devices
1460fc-2953929.pdf
Hersteller: Analog Devices
Voltage References uP Prec Series Ref Fam
auf Bestellung 215 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1460DCN8-10#PBF Analog Devices
Description: IC VREF SERIES 0.1% 8DIP, Tolerance: ±0.1%, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Temperature Coefficient: 20ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 10.9V ~ 20V, Reference Type: Series, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Current - Supply: 360µA, Supplier Device Package: 8-PDIP, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 40µVp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 35µVrms, Current - Output: 40 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Temperature Coefficient: 20ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 10.9V ~ 20V
Reference Type: Series
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Current - Supply: 360µA
Supplier Device Package: 8-PDIP
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 40µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 35µVrms
Current - Output: 40 mA
auf Bestellung 167 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
LT1460DCN8-10#PBF LT1460DCN8-10#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1460f11.pdf V-Ref Precision 10V 20mA 8-Pin PDIP N Tube