Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT1461CCS8-2.5#TRPBF
LT1461CCS8-2.5#TRPBF
LT1461CCS8-2.5#TRPBF Analog Devices Inc.
LT1461.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 0.08% 8SOIC
Tolerance: ±0.08%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Temperature Coefficient: 12ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 3V ~ 20V
Reference Type: Series
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Current - Supply: 70µA
Supplier Device Package: 8-SO
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 8ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 9.6ppmrms
Part Status: Active
Current - Output: 100 mA
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1461CCS8-2.5#TRPBF Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 0.08% 8SOIC, Tolerance: ±0.08%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Temperature Coefficient: 12ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 3V ~ 20V, Reference Type: Series, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Current - Supply: 70µA, Supplier Device Package: 8-SO, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 8ppmp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 9.6ppmrms, Part Status: Active, Current - Output: 100 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.08%
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 3V ~ 20V
Reference Type: Series
Current - Supply: 70µA
Supplier Device Package: 8-SO
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 8ppmp-p
Part Status: Active
Current - Output: 100 mA