Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1506CR#TRPBF
LT1506CR#TRPBF
LT1506CR#TRPBF Analog Devices, Inc.
1506f.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 4V to 15V Synchronous Step Down Single-Out 4.5A 8-Pin(7+Tab) DDPAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1506CR#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BUCK ADJ 4.5A 7DDPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 4.5A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 500kHz, Voltage - Input (Max): 15V, Topology: Buck, Supplier Device Package: DDPAK-7, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Output (Max): 13.95V, Voltage - Input (Min): 4V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.42V.
Weitere Produktangebote LT1506CR#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1506CR#TRPBF LT1506CR#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1506f.pdf Description: IC REG BUCK ADJ 4.5A 7DDPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 4.5A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 500kHz
Voltage - Input (Max): 15V
Topology: Buck
Supplier Device Package: DDPAK-7
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Output (Max): 13.95V
Voltage - Input (Min): 4V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.42V
Produkt ist nicht verfügbar
LT1506CR#TRPBF LT1506CR#TRPBF Hersteller : Analog Devices 1506f-2953763.pdf Switching Voltage Regulators 4.5A, 500kHz Buck Sw Reg