Produkte > ANALOG DEVICES > LT1506CR-3.3SYNC#PBF
LT1506CR-3.3SYNC#PBF
LT1506CR-3.3SYNC#PBF Analog Devices
1506f-2953763.pdf
Hersteller: Analog Devices
Switching Voltage Regulators 4.5A, 500kHz Buck Sw Reg
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1506CR-3.3SYNC#PBF Analog Devices
Description: IC REG BUCK 3.3V 4.5A 7DDPAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 4.5A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 500kHz, Voltage - Input (Max): 15V, Topology: Buck, Supplier Device Package: DDPAK-7, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 4V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V.
Weitere Produktangebote LT1506CR-3.3SYNC#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1506CR-3.3SYNC#PBF LT1506CR-3.3SYNC#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1506f.pdf Conv DC-DC 4V to 15V Synchronous Step Down Single-Out 3.3V 4.5A 8-Pin(7+Tab) DDPAK Tube
Produkt ist nicht verfügbar
LT1506CR-3.3SYNC#PBF LT1506CR-3.3SYNC#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1506f.pdf Description: IC REG BUCK 3.3V 4.5A 7DDPAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 4.5A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 500kHz
Voltage - Input (Max): 15V
Topology: Buck
Supplier Device Package: DDPAK-7
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 4V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V