Produkte > LINEAR TECHNOLOGY > LT1506CR-SYNC#PBF
LT1506CR-SYNC#PBF
LT1506CR-SYNC#PBF Linear Technology
LITCS14639-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 4.5A 7DDPAK
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA
Output Type: Adjustable
Function: Step-Down
Current - Output: 4.5A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 500kHz
Voltage - Input (Max): 15V
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Output (Max): 13.95V
Voltage - Input (Min): 4V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.42V
auf Bestellung 410 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 31
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1506CR-SYNC#PBF Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 4.5A 7DDPAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 4.5A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 500kHz, Voltage - Input (Max): 15V, Topology: Buck, Supplier Device Package: DDPAK-7, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Output (Max): 13.95V, Voltage - Input (Min): 4V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.42V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1506CR-SYNC#PBF LT1506CR-SYNC#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1506f.pdf Description: IC REG BUCK ADJ 4.5A 7DDPAK
Packaging: Tube
Output Type: Adjustable
Function: Step-Down
Current - Output: 4.5A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 500kHz
Voltage - Input (Max): 15V
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Output (Max): 13.95V
Voltage - Input (Min): 4V
Part Status: Active
auf Bestellung 46 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LT1506CR-SYNC#PBF LT1506CR-SYNC#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1506f.pdf Conv DC-DC 4V to 15V Synchronous Step Down Single-Out 4.5A 8-Pin(7+Tab) DDPAK Tube
auf Bestellung 4 Stücke:
LT1506CR-SYNC#PBF LT1506CR-SYNC#PBF Hersteller : Analog Devices 1506f-2953763.pdf Switching Voltage Regulators 4.5A, 500kHz Buck Sw Reg