Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1507CN8#PBF
LT1507CN8#PBF
LT1507CN8#PBF Analog Devices, Inc.
1507f.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 4V to 15V Synchronous Step Down Single-Out 1.5A 8-Pin PDIP N Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1507CN8#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BUCK ADJUSTABLE 1.5A 8DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Adjustable, Mounting Type: Through Hole, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 500kHz, Voltage - Input (Max): 16V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 8-PDIP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Output (Max): 14.88V, Voltage - Input (Min): 4V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.42V, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote LT1507CN8#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1507CN8#PBF LT1507CN8#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1507f.pdf Description: IC REG BUCK ADJUSTABLE 1.5A 8DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Through Hole
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 500kHz
Voltage - Input (Max): 16V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 8-PDIP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Output (Max): 14.88V
Voltage - Input (Min): 4V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.42V
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
LT1507CN8#PBF LT1507CN8#PBF Hersteller : Analog Devices 1507f-2953910.pdf Switching Voltage Regulators 500kHz Mono Buck Mode Sw Reg