Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1507CS8#PBF
LT1507CS8#PBF
LT1507CS8#PBF Analog Devices, Inc.
1507f.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 4V to 15V Synchronous Step Down Single-Out 1.5A 8-Pin SOIC N Tube
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1507CS8#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 500kHz, Voltage - Input (Max): 16V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 8-SO, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Output (Max): 14.88V, Voltage - Input (Min): 4V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.42V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1507CS8#PBF LT1507CS8#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1507f.pdf Description: IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 500kHz
Voltage - Input (Max): 16V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 8-SO
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Output (Max): 14.88V
Voltage - Input (Min): 4V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.42V
Part Status: Active
auf Bestellung 204 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LT1507CS8#PBF LT1507CS8#PBF Hersteller : Analog Devices 1507f-2953910.pdf Switching Voltage Regulators 500kHz Mono Buck Mode Sw Reg