Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1507CS8-3.3#PBF
LT1507CS8-3.3#PBF
LT1507CS8-3.3#PBF Analog Devices, Inc.
1507f.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 4V to 15V Synchronous Step Down Single-Out 3.3V 1.5A 8-Pin SOIC N Tube
auf Bestellung 64 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1507CS8-3.3#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BUCK 3.3V 1.5A 8SO, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 500kHz, Voltage - Input (Max): 16V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 8-SO, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 4V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1507CS8-3.3#PBF LT1507CS8-3.3#PBF Hersteller : Analog Devices 1507f.pdf Switching Voltage Regulators 500kHz Mono Buck Mode Sw Reg
auf Bestellung 242 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LT1507CS8-3.3#PBF LT1507CS8-3.3#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1507f.pdf Description: IC REG BUCK 3.3V 1.5A 8SO
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 500kHz
Voltage - Input (Max): 16V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 8-SO
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 4V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V