Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1521CMS8-3.3#TRPBF
LT1521CMS8-3.3#TRPBF
LT1521CMS8-3.3#TRPBF Analog Devices, Inc.
lt1521-1521-3-1521-3-3-1521-5.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 3.3V 0.3A 8-Pin MSOP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1521CMS8-3.3#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 300MA 8MSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 25 µA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-MSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 58dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.75V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 12 mA.
Weitere Produktangebote LT1521CMS8-3.3#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1521CMS8-3.3#TRPBF LT1521CMS8-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1521335fb.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 300MA 8MSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 25 µA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-MSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 58dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.75V @ 300mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 12 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LT1521CMS8-3.3#TRPBF LT1521CMS8-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices lt1521_1521_3_1521_3_3_1521_5-2036948.pdf LDO Voltage Regulators 300mA L Drop Regs w/ uP Q C & SD