Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1529CT-3.3#PBF
LT1529CT-3.3#PBF
LT1529CT-3.3#PBF Analog Devices, Inc.
1529fb.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 3.3V 3A 5-Pin(5+Tab) TO-220 Tube
auf Bestellung 1300 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1529CT-3.3#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 3A TO220-5, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 3A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 100 µA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 62dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.95V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 160 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1529CT-3.3#PBF LT1529CT-3.3#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1529fb.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 3A TO220-5
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 3A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 100 µA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 62dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.95V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 160 mA
auf Bestellung 92 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
LT1529CT-3.3#PBF LT1529CT-3.3#PBF Hersteller : Analog Devices 1529fb.pdf LDO Voltage Regulators 3A L Drop Regs w/ uP Q C & SD
auf Bestellung 172 Stücke:
LT1529CT-3.3#PBF LT1529CT-3.3#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1529fb.pdf LDO Regulator Pos 3.3V 3A 5-Pin(5+Tab) TO-220 Tube