Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT1529IQ-3.3#TRPBF
LT1529IQ-3.3#TRPBF
LT1529IQ-3.3#TRPBF Analog Devices Inc.
1529fb.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 3A 5DDPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -45°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 100 µA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DDPAK-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
PSRR: 62dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.95V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 160 mA
auf Bestellung 750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1529IQ-3.3#TRPBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 3A 5DDPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -45°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 100 µA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DDPAK-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, PSRR: 62dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.95V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 160 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1529IQ-3.3#TRPBF LT1529IQ-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices 1529fb.pdf LDO Voltage Regulators 3A L Drop Regs w/ uP Q C & SD
auf Bestellung 1138 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LT1529IQ-3.3#TRPBF LT1529IQ-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1529fb.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 3A 5DDPAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 62dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 160 mA
auf Bestellung 1497 Stücke:
LT1529IQ-3.3#TRPBF LT1529IQ-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1529fb.pdf LDO Regulator Pos 3.3V 3A 6-Pin(5+Tab) DDPAK T/R