Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT1584CT-3.6#PBF
LT1584CT-3.6#PBF
LT1584CT-3.6#PBF Analog Devices Inc.
158457a.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.6V 7A TO220-3
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 7A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 7A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
auf Bestellung 369 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1584CT-3.6#PBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.6V 7A TO220-3, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 7A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 7V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 7A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit.
Weitere Produktangebote LT1584CT-3.6#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1584CT-3.6#PBF LT1584CT-3.6#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 158457a.pdf Description: IC REG LINEAR 3.6V 7A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 7A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
PSRR: 72dB (120Hz)
Produkt ist nicht verfügbar
LT1584CT-3.6#PBF LT1584CT-3.6#PBF Hersteller : Analog Devices 158457a-2954095.pdf LDO Voltage Regulators 7A, 4.6A, 3A L Drop Fast Resp Pos Regs A
Produkt ist nicht verfügbar
LT1584CT-3.6#PBF Hersteller : Analog Devices / Linear Technology 158457a-1270709.pdf LDO Voltage Regulators 3.6V L/Dropout HS 7A Linear Reg