Produkte > ANALOG DEVICES > LT1585ACM-1.5#TRPBF
LT1585ACM-1.5#TRPBF
LT1585ACM-1.5#TRPBF Analog Devices
158515fa-2953960.pdf
Hersteller: Analog Devices
LDO Voltage Regulators Fixed 1.5V, 4.6A & 5A L Drop, Fast Resp
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1585ACM-1.5#TRPBF Analog Devices
Description: IC REG LINEAR 1.5V 5A D2PAK-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 5A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 7V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DDPAK-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit.
Weitere Produktangebote LT1585ACM-1.5#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1585ACM-1.5#TRPBF LT1585ACM-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 158515fa.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 5A 4-Pin(3+Tab) DDPAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LT1585ACM-1.5#TRPBF LT1585ACM-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 158515fa.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 5A D2PAK-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 5A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DDPAK-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 5A