Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1585CT-3.38#PBF
LT1585CT-3.38#PBF Analog Devices, Inc.
158457a.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 3.38V 4.6A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1585CT-3.38#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.38V 4.6A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 4.6A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 7V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.38V, Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 4A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit.
Weitere Produktangebote LT1585CT-3.38#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1585CT-3.38#PBF LT1585CT-3.38#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 158457a.pdf Description: IC REG LINEAR 3.38V 4.6A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 4.6A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.38V
Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 4A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Produkt ist nicht verfügbar
LT1585CT-3.38#PBF LT1585CT-3.38#PBF Hersteller : Analog Devices 158457a-2954095.pdf LDO Voltage Regulators 7A, 4.6A, 3A L Drop Fast Resp Pos Regs A
LT1585CT-3.38#PBF Hersteller : Analog Devices / Linear Technology 158457a-1270709.pdf LDO Voltage Regulators 3.38V L/Dropout HS 4A Linear Reg