Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1587CM-1.5#TRPBF
LT1587CM-1.5#TRPBF
LT1587CM-1.5#TRPBF Analog Devices, Inc.
158715f.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.5V 3A 4-Pin(3+Tab) DDPAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1587CM-1.5#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 3A D2PAK-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 7V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DDPAK-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit.
Weitere Produktangebote LT1587CM-1.5#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1587CM-1.5#TRPBF LT1587CM-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 158715f.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 3A D2PAK-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DDPAK-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Produkt ist nicht verfügbar
LT1587CM-1.5#TRPBF LT1587CM-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices 158715f.pdf LDO Voltage Regulators Fixed 1.5V, 3A L Drop Fast Resp GTL+ Reg