Produkte > ANALOG DEVICES > LT1634AIS8-1.25#TRPBF
LT1634AIS8-1.25#TRPBF
LT1634AIS8-1.25#TRPBF Analog Devices
1634ff.pdf
Hersteller: Analog Devices
Voltage References uP Prec Shunt V Ref
auf Bestellung 2162 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1634AIS8-1.25#TRPBF Analog Devices
Description: IC VREF SHUNT 0.175% 8SOIC, Tolerance: ±0.175%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Temperature Coefficient: 10ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Reference Type: Shunt, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Supplier Device Package: 8-SO, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.25V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 10µVp-p, Part Status: Active, Current - Cathode: 7 µA, Current - Output: 100 mA.
Weitere Produktangebote LT1634AIS8-1.25#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1634AIS8-1.25#TRPBF LT1634AIS8-1.25#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 191634ff.pdf V-Ref Precision 1.25V 0.01mA 8-Pin SOIC N T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±0.175%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Temperature Coefficient: 10ppm/°C
Reference Type: Shunt
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package: 8-SO
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.25V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 10µVp-p
Part Status: Active
Current - Cathode: 7 µA
Current - Output: 100 mA