Produkte > ANALOG DEVICES > LT1761ES5-1.5#TRPBF
LT1761ES5-1.5#TRPBF
LT1761ES5-1.5#TRPBF Analog Devices
1761sff.pdf
Hersteller: Analog Devices
LDO Voltage Regulators 100mA, L N, LDO uP Regs in TSOT-23
auf Bestellung 2482 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1761ES5-1.5#TRPBF Analog Devices
Description: IC REG LIN 1.5V 100MA TSOT-23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1761ES5-1.5#TRPBF LT1761ES5-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1761sff.pdf Description: IC REG LIN 1.5V 100MA TSOT-23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
auf Bestellung 1503 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
LT1761ES5-1.5#TRPBF Hersteller : LT 1761sff.pdf SOT-23-5 08+
LT1761ES5-1.5#TRPBF LT1761ES5-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. downloaddocument.doname1761sff.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 0.1A 5-Pin TSOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)