Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1761IS5-2.8#TRPBF
LT1761IS5-2.8#TRPBF
LT1761IS5-2.8#TRPBF Analog Devices, Inc.
downloaddocument.doname1761sff.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.8V 0.1A 5-Pin TSOT-23 T/R
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1761IS5-2.8#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN 2.8V 100MA TSOT-23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity.
Weitere Produktangebote LT1761IS5-2.8#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1761IS5-2.8#TRPBF LT1761IS5-2.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. downloaddocument.doname1761sff.pdf LDO Regulator Pos 2.8V 0.1A 5-Pin TSOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LT1761IS5-2.8#TRPBF LT1761IS5-2.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1761sff.pdf Description: IC REG LIN 2.8V 100MA TSOT-23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Produkt ist nicht verfügbar
LT1761IS5-2.8#TRPBF LT1761IS5-2.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices 1761sff.pdf LDO Voltage Regulators 100mA, L N, LDO uP Regs in TSOT-23