Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT1763IS8-2.5#TRPBF
LT1763IS8-2.5#TRPBF
LT1763IS8-2.5#TRPBF Analog Devices Inc.
1763fh.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA 8-SO
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SO
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
auf Bestellung 1965 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1763IS8-2.5#TRPBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA 8-SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SO, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1763IS8-2.5#TRPBF LT1763IS8-2.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices 1763fh.pdf LDO Voltage Regulators 500mA, L N, LDO uP Regs
auf Bestellung 493 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LT1763IS8-2.5#TRPBF LT1763IS8-2.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1763fh.pdf Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA 8-SO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SO
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)