Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1763MPDE-1.5#PBF
LT1763MPDE-1.5#PBF
LT1763MPDE-1.5#PBF Analog Devices, Inc.
111763fh.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.5V 0.5A 12-Pin DFN EP Tube
auf Bestellung 2912 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 91
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1763MPDE-1.5#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 500MA 12-DFN, Packaging: Tube, Package / Case: 12-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 12-DFN (4x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1763MPDE-1.5#PBF LT1763MPDE-1.5#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 111763fh.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 0.5A 12-Pin DFN EP Tube
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
auf Bestellung 91 Stücke:
Mindestbestellmenge: 91
LT1763MPDE-1.5#PBF LT1763MPDE-1.5#PBF Hersteller : Analog Devices 1763fh.pdf LDO Voltage Regulators 500mA, L N, LDO uP Regs
auf Bestellung 67 Stücke:
LT1763MPDE-1.5#PBF LT1763MPDE-1.5#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1763fh.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 500MA 12-DFN
Packaging: Tube
Package / Case: 12-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 12-DFN (4x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
auf Bestellung 13 Stücke: