Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT1764AEFE-3.3#TRPBF
LT1764AEFE-3.3#TRPBF
LT1764AEFE-3.3#TRPBF Analog Devices Inc.
1764afb.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 3.3V 3A 16-TSSOP-EP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 16-TSSOP-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 63dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.66V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 200 mA
auf Bestellung 1872 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1764AEFE-3.3#TRPBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 3.3V 3A 16-TSSOP-EP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 16-TSSOP-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 63dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.66V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 200 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1764AEFE-3.3#TRPBF LT1764AEFE-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices 1764afb.pdf LDO Voltage Regulators 3A, Fast Tran Resp, L N, LDO Regs
auf Bestellung 154 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LT1764AEFE-3.3#TRPBF LT1764AEFE-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1764afb.pdf LDO Regulator Pos 3.3V 3A 16-Pin TSSOP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LT1764AEFE-3.3#TRPBF LT1764AEFE-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1764afb.pdf Description: IC REG LIN 3.3V 3A 16-TSSOP-EP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 63dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 200 mA