Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1764AET-1.8#PBF
LT1764AET-1.8#PBF
LT1764AET-1.8#PBF Analog Devices, Inc.
1764afb.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.8V 3A 5-Pin(5+Tab) TO-220 Tube
auf Bestellung 1600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1764AET-1.8#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 3A TO220-5, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, PSRR: 63dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.66V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 200 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1764AET-1.8#PBF LT1764AET-1.8#PBF Hersteller : Analog Devices 1764afb.pdf LDO Voltage Regulators 3A, Fast Tran Resp, L N, LDO Regs
auf Bestellung 62 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LT1764AET-1.8#PBF LT1764AET-1.8#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1764afb.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 3A TO220-5
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
PSRR: 63dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.66V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 200 mA
auf Bestellung 135 Stücke:
LT1764AET-1.8#PBF LT1764AET-1.8#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1764afb.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 3A 5-Pin(5+Tab) TO-220 Tube